سه‌شنبه 19 فروردين 1399   16:44:40
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/12/4 شنبه
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی اعلام کرد: ۳۵ طرح سرمایه گذاری خارجي با مبلغ مصوب ۱۷۹ میلیون دلار تا اسفندماه دراستان
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی که در کارگروه سیاست‌گذاری و رفع موانع سرمایه گذاری سخن می‌گفت، اعلام کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری تعداد ۳۵ طرح سرمايه گذاري خارجي به مبلغ سرمایه مصوب ۱۷۹ میلیون دلار تصویب شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی، سید مهدی رمضانی در این جلسه که با حضور استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری استان گفت: صنعت، کشاورزی، گردشگری، خدمات، آب ، برق، گاز، حمل و نقل و ارتباطات به ترتیب حوزه های اقتصادی استان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی هستند. وی افزود: از لحاظ مبلغ نیز حوزه های آب، برق، گاز، گردشگری، خدمات و صنعت به ترتیب بیشترین رقم را به خود اختصاص داده‌اند.

 نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان تصریح کرد: در شش ماهه اول سال جاری استان خراسان رضوی با ۱۹ طرح مصوب رتبه برتر در جذب سرمایه گذاری خارجی را داشته است. دکتر رمضانی در ادامه ضمن بررسی چالش‌ها و مسائل سرمایه گذاری خارجی استان، اظهار داشت: افزایش نقش و سطح اختیارات نمایندگان مستقر در مرکز خدمات سرمایه گذاری، تفویض اختیار اعطای تسهیلات قانون سرمایه گذاری خارجی، استقرار نماینده پلیس مهاجرت و گذرنامه در محل مرکز و هم افزایی مراجع متولی سرمایه گذاری مهمترین چالش‌ها وپيشنهادات، جهت تقويت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان می‌باشد.

در ادامه استاندار خراسان رضوی نیز خواستار تقویت ارتباط نظام مند با سرمایه گذاران ایرانی و بالاخص خراساني هاي مقیم خارج از کشور شد.    علی رضا رزم حسینی با اشاره به شرایط کشور در حوزه اقتصادی، گفت: با توجه به وضعیت موجود شاید نتوان زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی را به صورت مستقیم فراهم کرد که باید روشی را اجرایی کنیم که بهترین کارآمدی را درحوزه سرمایه گذاری داشته باشد؛      
رزم حسینی خاطر نشان کرد: در حوزه سرمایه گذاری باید از ظرفیت بخش خصوصی توانمند، معتمد و متدین استفاده شود و نحوه مواجه با سرمایه گذار،  باید به مانند گردشگری باشد که برای ورود و سفر به کشور به دنبال بخش خصوصی و شرکت های خدمات مسافرتی است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به تشکیل کارگروهی در استان برای احصا مشکلات سرمایه گذاران داخلی و خارجی، گفت: موانع سرمایه گذاری آن ها در جلسه ای با حضور خودشان بررسی و رفع خواهد شد.     
وی با تاکید بر این که سرمایه گذاران مجاهدان اقتصادی هستند؛ تصریح کرد: باید از ظرفیت آن ها در راستای توسعه اقتصادی کشور و استان استفاده کرد و این امر جز با تسهیل فرایند و رفع موانع سرمایه گذاری ، محقق نمی شود.     
وی در خصوص مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تاکید کرد: با توجه ظرفیت های منحصر به فرد استان، باید فرصت های سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار گیرد و مراحل اداری آن از طریق پنجره واحد دنبال شود.      
رزم حسینی تقویت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و تفویض اختیارات بیشتر را ضروری غیر قابل انکار دانست و بر لزوم تحقق آن تاکید کرد.  
وی همچنین استقرار نماینده دائمی و تام الاختیار در این مرکز از سوی ادارات را ضروری دانست و تاکید کرد: دستگاه های اجرایی باید هر چه زودتر نسبت به این امر اقدام کنند.   
استاندار خراسان رضوی با اشاره به درخواست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مبنی بر تهیه مرکزی مناسب و در خور شان استان هم اظهار داشت: پیشنهاد می شود یک مکان تاریخی و فاخر که نمادی از معماری ایرانی و اسلامی است به این امر اختصاص یابد تا علاوه بر معرفی آن  به سرمایه گذاران، زمینه آرامش فکری آنان با مراجعه به آن مکان فراهم شود


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir