وزارت امور اقتصاد و دارایی
صفحه خانه
تماس با ما
English
گزارش عملکرد مالی دولت

یکی از گزارش‌های مهم تهیه شده در معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور، گزارش عملکرد منابع و مصارف بودجه عمومی یا گزارش عملکرد مالی دولت می‌باشد. این گزارش شامل تجمیع آمار و اطلاعات مرتبط با آخرین وضعیت دریافت‌ها و پرداخت‌های منابع عمومی دولت پیش‌بینی شده در قانون بودجه سالانه کل کشور و مقایسه ارقام آن با عملکرد دوره مشابه در سال گذشته می‌باشد.

این گزارش که برای پنجمین سال متوالی تهیه می‌شود، متضمن تحلیل برخی از موارد اولویت دار و حائز اهمیت بودجه عمومی دولت برای جلب توجه مدیران ارشد و کلیه استفاده‌کنندگان از این گزارش، برای برنامه‌ریزی فرابخشی و با نگاه راهبردی و با لحاظ مقتضیات و شرایط اقتصادی کشور می‌باشد.

گزارش مالی دولت با این امید تهیه می‌شود که بتواند ضمن انعکاس شفاف و صریح آخرین وضعیت مالی دولت، قادر به تأمین نیازهای اطلاعات مالی و بودجه‌ای لازم، برای برنامه‌ریزی مسوولین عرصه اقتصادی کشور، به منظور تحقق منابع و وصول درآمدهای دولت و پیشبرد سریع‌تر برنامه‌ها و تحقق اهداف دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در چارچوب اهداف سند چشم انداز بیست ساله کشور در افق 1404 باشد.

 

آخرین گزارش عملکرد مالی دولت بصورت ماهیانه در قالب لوح فشرده هوشمند که علاوه بر گزارش مالی دولت، امکاناتی چون دسترسی به مطالب با استفاده از فهرست مطالب و جستجوی کلمات، چکیده مدیریتی گزارش، جدول کلان در یک نگاه، صورت وضعیت دریافت‌ها و پرداخت‌ها، اولویت‌ها و محورهای سند راهبردی وزارت اموراقتصادی و دارایی، وظایف و اهداف اداره کل نظارت بر اجرای بودجه  و معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور نیز می‌باشد تهیه و برای مراجع ذی‌صلاح ارسال می گردد.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 گزارش عملکرد مالی سال 1394 . pdf