سه‌شنبه 28 خرداد 1398   14:59:24
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/15 شنبه
به ریاست قدرت فیض الهی برگزار شد ؛ اولین جلسه کارگروه تامین مالی استان ایلام
اولین جلسه کارگروه تامین استان ایلام، به ریاست قدرت فیض الهی، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان به منظور معرفی کارگروه و وظایف اعضا ، در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان، در ابتدای این نشست فیض الهی به بیان اهمیت موضوع تامین مالی بنگاه های اقتصادی پرداخت و بیان کرد که تامین مالی بنگاه ها، عمدتاً توسط شبکه بانکی انجام میشود ، این در حالیست که بخش بانکی به تنهایی پاسخگوی تامین و تجهیز منابع مالی بنگاه‌ها نخواهد بود.

 فیض الهی در ادامه به اقدامات انجام شده دولت در ارائه روش های تامین مالی پرداخت و اسناد خزانه اسلامی، اوراق مشارکت و صکوک اسلامی را از جمله روشهای تامین منابع دولت عنوان کرد .

نماینده وزیر اقتصاد در استان با استناد به موارد قانونی بند الف ماده ۴ قانون برنامه ششم توسعه و تبصره ۳ و ۴ قانون بودجه سال ۹۷ که دولت را مکلف به تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز بنگاه ها، از محل سرمایه گذاری خارجی یا وام خارجی می‌نماید اشاره و لزوم تشکیل کارگروه تامین مالی در ذیل برنامه های اقتصاد مقاومتی را ضروری عنوان کرد .

تجهیز منابع مالی در قالب وام خارجی و فاینانس ، سرمایه گذاری خارجی مستقیم و یا مشارکتی،  شناسایی،  تدارک و ارائه طرح های اولویت دار و انجام مطالعات پیش امکان سنجی طرح ها،  از جمله وظایف این کارگروه بود که توسط فیض الهی در این نشست تبیین شد.

علی آخی زاد معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی دارایی و دبیر کارگروه نیز به تشریح روش های تامین مالی پرداخت و به سوالات اعضا در خصوص نحوه تامین مالی طرحهای سرمایه گذاری پاسخ و خدمات قابل ارائه در مرکز خدمات سرمایه گذاری را تشریح کرد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir